همایش آشنایی با استانداردهای بین‌المللی در کرمان

در ادامه‌ی برنامه‌ی مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران مبنی بر شناسایی خدمات و راهکارهای بین‌المللی به صاحبان صنایع و کسب‌وکار در کشور، همایش استانی کرمان در روز 14 اسفند 1398 به همت نمایندگی مرکز در کرمان برگزار شد.

در این نشست، مهندس پاریاب، مدیر عامل مرکز ضمن تقدیر از برنامه‌ریزی برای برگزاری این همایش، با بیان اهمت و ضرورت توجه به استانداردهای بین‌المللی در حوزه‌ی کالا و خدمات و نقش مرکز در تسهیل، بهبود و چابک‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار، اظهار داشتند که فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات و پتانسیل‌های مربوط به آن، سبب شده تا فاصله‌ی کشورمان نسبت به کشورهای دیگر در مقایسه با سایر صنایع با شیب تندتری کاهش یابد.

در ادامه، مهندس سیدمصطفی حسینی با ارائه‌ی استانداردها و رویکردهای GS1 جهانی در زمینه‌ی کسب‌وکار، به نقش و کارکرد این سازمان پرداخته و بر بهره‌گیری از استانداردهای بین‌المللی تأکید کرد.

همچنین در ادامه مهندس مهدی براتی، درباره‌ی راهکارهای مرکز در حوزه‌های نوین به سخنرانی پرداخت و ابعاد و ویژگی‌های سامانه تأیید اصالت کالا (ETS) را تشریح نمود.

مهندس فرهاد صادقی‌نژاد، سومین سخنران از مرکز بود که درباره‌ی نقش و جایگاه ایران‌کد و ساختار طبقه‌بندی کالا در کشور سخن گفت و از برنامه‌ریزی مرکز برای رونمایی از سامانه کدینگ خدمات در کشور خبر داد.

این همایش در راستای آشنایی هر چه بیشتر بخش‌های مختلف کسب‌وکار با استانداردها و راهکارهای مرکز در حوزه‌ی کالا و خدمات برگزار گردید و سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان نیز به ارائه‌ی سخنرانی پرداخت و از برگزاری این همایش تقدیر نمود.