ما شما را به بازارهای ایران و جهان وصل خواهیم کرد.

پیشتر با تعریف بارکد و اینکه بارکد چیست آشنا شدیم. در مقاله پیش رو با برخی از مزایای دریافت بارکد آشنا خواهیم شد. بارکدها معمولاً به عنوان روشی برای کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت به حساب می‌آیند. بارکدها گزینه ای ارزشمند و مناسب برای مشاغلی که به دنبال بهبود کارآیی و کاهش سربار هستند، به شمار می آیند. بارکد ها هم مقرون به صرفه هستند و هم قابل اطمینان.

فن آوری بارکد به قدری گسترده شده که در بسیاری مواقع این خود مصرف کنندگان هستند که آن را به سایرین پیشنهاد می‌دهند. این فناوری مزایای بی شماری به مشاغل مختلف افزاده است. با حداقل هزینه و تنها با برخی تجهیزات چاپ اولیه و یک اسکنر بارکد مشاغل به راحتی می‌توانند از فناوری بارکد برای بهبود دقت، سرعت و کارآیی استفاده کنند.

با روی کار آمدن بارکدها، تحول عظیمی در صنعت خرده‌فروشی به وجود آمد. تمامی صندوق‌های فروشگاهی مجهز به دستگاه‌های بارکد خوان یا بارکد اسکنر شدند. این قرائت‌گر ساده با  صدای بیب بیب کوتاه خود به سرعت اطلاعات مربوط به هر کالا را وارد سامانه صندوق فروشگاهی نموده و مبلغ کالا به سرعت بدون خطای انسانی در صندوق محاسبه می‌شود و این مکانیزاسیون با بالارفتن سرعت و دقت خوانش اطلاعات و نهایتاً کاهش خطا از شکل گرفتن صف‌های طولانی در نقاط فروش (pos) جلوگیری می کند.

مزایای بارکد در یک نگاه

احراز هویت تامین کننده و پیش شماره 626

یکی از مزایای دریافت بارکد از مرکز ملی شماره ­گذاری کالا و خدمات ایران، احراز هویت تامین کننده با دریافت پیش شماره کشوری 626 است. مفهوم عدد 626 در ابتدای یک بارکد این است که آن کالا در کشور ایران تولید و یا حداقل در سازمان GS1  ایران بارکد بین المللی دریافت نموده است. به عبارت دیگر کالای دارای پیش شماره 626، توسط یک شرکت ثبت شده در ایران به بازار ارائه می‌شود. 4 تا 7 رقم بعدی که مختص شرکت تولیدکننده یا تامین کننده کالا است.

شما صاحب کالای عزیز (تامین کننده یا تولید کننده) نیز می توانید هم اکنون از طریق آدرس poretal.gs1-ir.org برای محصولات خود بارکد دریافت نمایید و از طریق آن اهراز هویت شوید.

اتصال به خرده فروشی ها

یکی از مزایای دیگر بارکد اتصال به خرده‌فروشی‌ها است. فروشندگان پیشرو، در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، مدت‌هاست که از بارکدهای GS1 استفاده می‌کنند. بارکدها نه تنها در تسریع فرایند پرداخت آنها را یاری می رسانند، بلکه مدیریت موجودی را نیز بهینه می‌کنند. همچنین بارکدها زیربنای تجارت الکترونیکی و فروش در نقاط فروش آنلاین هستند. خرده فروشی‌هایی که در ایران از بارکدهای GS1 استفاده می‌کنند شامل فروشگاه های رفاه، کوروش، هایپرمی، جانبو، شهروند و .. می شود.

 شما صاحب کالای عزیز (تامین کننده یا تولید کننده) نیز می توانید هم اکنون از طریق آدرس poretal.gs1-ir.org برای محصولات خود بارکد دریافت نمایید و از طریق آن به خرده فروشی­های معتبر آنلاین و آفلاین متصل شوید.

 تطابق بارکد GS1 با قوانین کشور

ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیکی(مصوب شورای عالی فناوری اطلاعات) به شماره 200/145 و مصوب شماره‌گذاری کالاها به شماره 3532 مجلس

حمل داده های محصول

وظیفه اصلی بارکد حمل داده های محصول از مبدا تا نقطه ضبط اطلاعات است. در فرایند کنترل کیفیت، تأیید بارکد ضروری است تا بارکدها در هر نقطه ضبط داده در طول زنجیره تأمین اسکن شوند.

 بارکد در ردیابی

استفاده از استانداردهای شناسایی GS1 به عنوان مثال، شماره بچ/لو، شماره جهانی قلم کالای تجاری،GTIN  سریالی، کد سریالی بسته، شماره جهانی مکان و … امکان وجود و برقراری تعامل بین کاربردهای تجاری ردیابی را فراهم می‌آورد.

شما صاحب کالای عزیز (تامین کننده یا تولید کننده) نیز می توانید هم اکنون از طریق آدرس poretal.gs1-ir.org برای محصولات خود بارکد دریافت نمایید و از طریق آن از مزایای ردیابی در طول زنیجره تامین منتفع شوید.

اعتبارسنجی بارکد با آزمایش نماد بارکد

برای اینکه بارکد از نقطه فروش توسط اکثر دستگاه های بارکدخوان قرائت شوند توسط دستگاهی تحت عنوان barcode verifier و کارشناسان این مرکز بررسی شده تا قبل از چاپ مشکلات مربوط به چاپ بارکد برطرف شود.

شما صاحب کالای عزیز (تامین کننده یا تولید کننده) نیز می توانید هم اکنون از طریق آدرس poretal.gs1-ir.org برای محصولات خود بارکد دریافت نمایید و پس از آن با مراجعه به مرکز  بارکد کالای خود را پیش از چاپ اعتبارسنجی نمایید.