تایید و اصالت کالا چیست

دسته بندی ها

درباره ما

این سامانه با تخصیص شناسنامه بر مبنای استاندارد‌های بین‌المللی، خدمات ردیابی، رهگیری و تایید اصالت کالا را به صورت آنلاین ارائه می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید
تایید و اصالت کالا چیست

تایید و اصالت کالا

منظور از تایید و اصالت کالا چیست؟ برای اینکه با تایید و اصالت کالا آشنا شوید ابتدا متن زیر را با دقت مشاهده کنید.

کالای تقلبی

افزایش تقلب، جعل و کپی برداری از محصولات، دغدغه ای است که اکثر سازمان‌ها، نهادها و مصرف کنندگان با آن روبه رو هستند. از یک طرف صاحبان برند کالا به دنبال راهی برای جلوگیری از جعل و اثبات اصالت کالاهای خود هستند و از طرفی دیگر مصرف کنندگان این کالاها به دنبال پیدا کردن و استفاده از کالای با اصالت هستند. جعل و تقلب در برخی موارد چنان پیشرفته است که شرکت های تولید کننده برای تشخیص اصالت محصول خودشان باید آزمایش های گوناگونی را انجام دهند. علیرغم تلاش های بسیاری که برای مبارزه با کالاهای جعلی و تقلبی صورت گرفته است، همچنان محصولات خطرناکی در بازارها توزیع و مصرف می شوند استفاده از کالاهای جعلی و تقلبی می تواند آسیبهای بزرگ و حتی جبران ناپذیری به مصرف کنندگان نهایی کالا وارد کند. استفاده از استانداردهای GS1 راهکاری برای جلوگیری از ورود کالاهای تقلبی و جعلی به زنجیره تامین و تایید اصالت کالاهای تولید کنندگان است.

مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران (GS1 ایران با توجه به استانداردهای ردیابی GS1، اقدام به طراحی و توسعه سامانه تایید اصالت و ردیابی سریالی محصولات نموده است. در این سامانه با صدور کد بین المللی GS1 برای کلیه کالاهای تامین کنندگان و تخصیص کد سریالی به آن، قابلیت ردیابی کلیه محصولات از نقطه تولید تا نقطه مصرف ایجاد می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *