سوالات متداول

باشگاه عضویت در باشگاه به ما این امکان را می دهد که از کتابفروشی های شرکتی و نمایندگی هایی که به طور منظم شرکت ما را برای مشاوره کسب و کار، پیش بینی های مالی، مشاوره سهام و اوراق بهادار، بازاریابی آنلاین، طراحی معماری و غیره، انتخاب می کنیم.
كدينگ سازماني چيست؟
فرآیندی است که طی آن اقلام سازمان شامل ماشین‌آلات، تجهیزات، مواد اولیه، قطعات یدکی، ابزارآلات و ... شناسایی‌شده و با گردآوری اطلاعات مرتبط، برای هرکدام کاتالوگی طبق نیاز سازمان ایجاد می‌گردد و در پایان جهت بازبینی سریع و صحیح اطلاعات مربوطه، به هرکدام از این مجموعه اطلاعات گردآوری‌شده یک کد یکتا تخصیص داده می‌شود. واضح است که کارکرد اطلاعات گردآوری‌شده، شناسایی قلم کالا و رفع نیازمندی‌های اطلاعاتی سازمان است.
مزايای كدينگ سازمانی چيست؟
• تولید کاتالوگ الکترونیکی اقلام بر اساس استانداردهای روز دنیا • تولید کد منحصربه‌فرد بر اساس استانداردهای سازمان جهانی GS1 • امکان طبقه‌بندی اقلام به‌صورت سفارشی برای سازمان جهت تهیه گزارش‌های مدیریتی • امکان استفاده هم‌زمان از چند ساختار طبقه‌بندی و برقراری تناظر بین ساختارهای متفاوت • امکان ایجاد درختواره سیستمی تجهیزات جهت شناسایی ارتباط پدر و فرزندی قطعات و دستگاه‌ها • تهیه گزارش‌های مهم مدیریتی بنا به نیاز سازمان • منبع يابي
كدينگ سازماني از چه استانداردهايي استفاده مي‌كند؟
نرم‌افزار كدينگ سازماني از استاندارد ISO8000 و استانداردهاي سازمان جهاني GS1 استفاده مي‌كند.
براي پياده‌سازي كدينگ سازماني چه زيرساختي لازم و ضروري است؟
سرور درون سازمان و كامپيوتر براي كاربران مرتبط
كدينگ در چه نوع سازمان‌هايی قابل پياده سازی مي‌باشد؟
هر سازمان تولیدی و خدماتی برای به‌کارگیری به‌موقع، صحیح و کارآمد منابع مالی، انسانی و اقلام خود و برنامه‌ریزی برای آن‌ها مي‌تواند از كدينگ سازماني استفاده نمايد.
كدينگ سازماني در چه سازمان‌هايي پياده سازي شده است؟
شركت ملي نفت ايران، شركت ملي گاز ايران، شركت ملي پالايش و پخش ايران،شركت ملي پتروشيمي ايران،گروه صنعتی آرین سعید، گروه صنعتی پلور سبز، گروه صنعتی بهمن،پياده‌سازي سيستم كدگذاري سماپل (سيستم مديريت اطلاعات پايه لجستيك) در سطح انبارهاي بخش دفاعي كشور، پياده‌سازي سماپل در سطح انبارهاي راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، پياده‌سازي سماپل در سطح انبارهاي صنايع نظامي پارچين، پياده‌سازي سيستم‌هاي رهگیری و رديابي در صنايع نظامي پارچين، پياده‌سازي سيستم‌هاي رهگيري و رديابي در سطح چند شركت توليد كننده فراورده‌هاي پروتئيني، پياده‌سازي سيستم طبقه‌بندي اقلام در سازمان بنادر و دريانوردي جمهوري اسلامي ايران، ارائه مشاوره در خصوص شناسایی و کاتالوگ سازی اقلام به سازمان‌ها از جمله بانك ملي، بانك ملت، سازمان آبفا، وزارت جهاد كشاورزي، سازمان انرژي اتمي و ...، ارائه سرويس‌هاي ايران‌كد به سامانه تداركات الكترونيكي دولت (ستاد)، ارائه سرويس‌هاي ايران‌كد به سامانه ثبت الكترونيكي معاملات نفتي (ثامن)، ارائه سرويس‌هاي ساختار طبقه‌بندي ملي به ستاد مبارزه قاچاق كالا در سامانه شناسه كالا
كدينگ سازماني چطور مي‌تواند هزينه‌هاي يك سازمان را كاهش دهد؟
شناسایی اقلام و اموال سازمان به صورت منحصر‌به فرد، ایجاد زبان مشترک و شناسایی تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان اقلام مورد نیاز سازمان منجر به کاهش قابل توجه در هزینه‌های سازمان می‌شود.
تفاوت كدينگ‌سازماني با ERP‌ چيست؟
نرم افزار كدينگ سازماني با ايجاد يك زبان مشترك به استانداردسازي داده‌ها و اطلاعات مي‌پردازد . همچنين يك منطق مناسب براي طبقه‌بندي، شناسايي و كدگذاري اقلام سازمان فراهم کرده و اجازه ثبت اطلاعات تكراري در ERP را نمی دهد . اما اين به معني عدم نياز به ERP نخواهد بود ، بلكه نرم‌افزار كدينگ‌سازماني جايگزين بخش توليد كد و نام محصول در ERP مي‌شود.
آیا کدینگ سازمانی قابلیت اتصال به ERP های موجود را دارد؟
با توجه به قابلیت نرم افزار در ارائه فایل خروجی از اطلاعات قلم کالا اعم از کد ، نام محصول و ... ، قابلیت اتصال به ERP های مختلف وجود دارد.
آیا امکان ایجاد طبقه بندی مورد استفاده در سازمان در نرم افزار کدینگ سازمانی وجود دارد؟
امکان ایجاد و پیاده سازی هر تعداد طبقه بندی مورد نياز سازمان در این نرم افزار وجود دارد.
آیا اطلاعات قبلی سازمان (شناسایی و کدینگ) ، در این نرم افزار قابل استفاده می باشد؟
امكان ثبت در کاتالوگ و سپس گزارش‌گيري از تمام اطلاعات قديم سازمان از قلم کالا مانند کد، نام محصول و مشخصات فنی کالا ، وجود دارد .
آیا کدینگ سازمانی می تواند مشکل شناسایی چندگانه یک قلم کالا در سازمان را برطرف نماید؟
با توجه به استفاده نرم افزار از استانداردهایی چون ISO8000 و سازمان جهاني GS1 در شناسایی و کدگذاری ، مشکل شناسایی چندگانه و اختصاص چند کد به یک قلم کالا برطرف شده است .
کد تولید شده در کدینگ سازمانی چه ویژگی هایی دارد؟
کد 13 رقمی بی معنا ، در قالب استاندارد سازمان جهاني GS1
آیا کدینگ سازمانی در شناسایی منابع تامین به سازمان کمک می کند؟
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ايران با در اختيار داشتن بانک اطلاعات تولیدکننده و تامین کننده (با بیش از 90.000 تولیدکننده و تامین کننده و بیش از 3.500.000 کاتالوگ)، یکی از دوازده بانک اطلاعاتي مرجع کشور مي‌باشد و قادر است امكان منبع‌يابي را با ارتباط اطلاعات قلم كالاهاي مورد نياز مصرف كنندگان (سازمان‌هاي استفاده كننده از كدينگ سازماني) با توليد و تامين كنندگان فراهم آورد.
نرم افزار کدینگ سازمانی چه امکاناتی در بخش گزارشات دارد؟
در حال حاضر گزارشات «کاتالوگ اقلام» ، «کدهای قدیم» ، «درخواست بر اساس ساختار» ، «ورود و خروج کاربران» ، «دسترسی نقش ها» و «مشاهده صفحات» در نرم افزار وجود دارد. شايان ذکر این است با توجه به ثبت اطلاعات به صورت پارامتریک در این نرم افزار امكان تهيه گزارشات مورد نياز سازمان‌ها فراهم مي‌باشد.
آیا در نرم افزار کدینگ سازمانی امکان تفکیک كاتالوگ اقلامي كه در سازمان داراي گردش بوده از اقلامي كه بلا استفاده مي‌باشند وجود دارد؟
امکان تفکیک اقلام به سه دسته «درگردش» ، «غیرفعال» و «خارج از رده» وجود دارد. اقلام غیرفعال اقلامی هستند که موقتا از گردش خارج و قابلیت بازگشت به چرخه را دارند. اقلام خارج از رده اقلامی هستند که به کلی از چرخه کدگذاری خارج شده و دیگر امکان بازگشت آنها وجود ندارد.