درباره ما

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تاسیس و به عنوان عضو سازمان GS1 بین‌الملل در ایران پذیرفته شد. مرکز، خدمات مختلف و گسترده‌ای را سازگار با استانداردها و راهکارهای جهانی در اختیار شرکت‌ها و موسسات فعال در کشور قرار می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

در صورت وجود هرگونه ابهام لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یکپارچه سازی اطلاعات چه مزایایی به همراه دارد؟

یکپارچه سازی اطلاعات چه مزایایی به همراه دارد؟

هر شركتي در دنیا یک بانك اطلاعاتي پر از اطلاعات مربوط به محصولاتی که آن‌ها را می‌سازند، می‌خرند یا می‌فروشند، دارد. این بانك اطلاعاتي بسیار مشابه یک کاتالوگ عمل می‌کند که مشتری می‌تواند با استفاده از آن سفارش دهد و زنجیره­تأمین را مدیریت کند. مشکل زمانی به وجود می‌آید که یک شرکت نیاز به تغییر اطلاعات در بانك اطلاعاتي و یا اضافه کردن موارد جدید به آن را داشته باشد كه در صورت عدم به‌روزرساني اطلاعات باعث ايجاد خطا در بانك اطلاعاتي مي‌شود و قابليت اطلاعات قابل اعتماد از بين مي‌رود.

اشتباهات در فاکتورها و ناکارآمدی در زنجیره­تأمین جهاني، اثربخشی و سودبخشی تجارت را كاهش می‌دهد.

شبكه جهاني یکسان‌سازی اطلاعات GS1 يا GDSN، شرکت‌هایی که با یکدیگر کار می‌کنند، را قادر می‌سازد که هميشه اطلاعات يكساني در سیستم خود داشته باشند. هر تغییری که توسط یکي از شرکت‌ها انجام می‌شود، به‌صورت خودکار و سريع در تمامی شرکت‌هایی که باهم کار می‌کنند، نیز اعمال می‌شود.

اطلاعات به‌روز شده و صحيح و با جزئیات محصولات هر دو طرف مشتری و شرکت را کمک می‌رساند. صاحب‌نام تجاری محصولات جدید را سریع‌تر و راحت‌تر به بازار ارائه می‌کند. خرده‌فروشان کارهای اداری کمتر و اشتباهات کمتری در سفارش و حمل بار دارند. خریداران سوپرمارکت قادر هستند به‌جای مشاهده قفسه خالی، محصولی که خود می‌خواهند را تهیه کنند .

شبكه جهاني یکسان‌سازی اطلاعات GS1 قادر است اطلاعات شركاي زنجيره­تأمین را به‌صورت مستمر براي بهبود كارايي زنجيره­تأمین آن‌ها و ايجاد خدمات بهتر براي مشتريان، یکسان‌سازی كند.

با توجه به مطالب فوق مي‌توان گفت كه استاندارد‌هاي GS1 شامل سه دسته استاندارد‌هاي شناسايي، ثبت و ضبط خودكار داده‌ها و تبادل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است. اين سه دسته استاندارد باعث ايجاد شفافيت در زنجيره تأمین ‌شده و اين قابليت را ايجاد مي‌كند كه بتوان فهميد محصولات دقیقاً در كجاي زنجيره­تأمین قرار دارند، قبلاً كجا بوده و در آينده به كجاي زنجيره­تأمین انتقال پيدا مي‌كند و دليل اين جابجايي‌ها چيست. همچنين با كمك اين استاندارد‌ها مي‌توان به بهره‌وري و كارايي بيشتر، امنيت و ايمني، انطباق و توسعه پايدار دست‌یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *