درباره کدینگ سازمانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها .
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون.
ما ارائه خدمات در زمینه خرید، فروش و بازاریابی شرکت های بازاریابی را با ارائه خدمات کامل، از جمله سیستم های یکپارچه سازی و خدمات مشاوره فنی ارائه می کنیم.ما ارائه خدمات در زمینه خرید، فروش .
با بیش از 15 سال سابقه کار در زمینه های مشاوره و بازاریابی، ما با موفقیت یک سیستم جامع برای خدمات و راه حل های ما در برنامه ریزی استراتژیک، مشاوره و عملیات اقتصادی ایجاد کردیم.با بیش از 15 سال سابقه کار در زمینه های .

کاتالوگ مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران

مفهوم کدینگ

منظور از کدینگ، فرایندی است که در طی آن شناسایی، طبقه‌بنـدی و کدگذاری اقلام سازمانی اتفاق می‌افتد. اقلام سازمان می‌تواند اقـلام تأمیـن و یا اموال آن اعم از ماشیـن‌آلات، تجهیـزات، مواد اولیه، قطعات یدکی و ابزارآلات معرفی شود. در مرحله شناسـایی این اقلام ضمن گردآوری اطلاعات مرتبط، یک کاتالوگ طبق نیاز سازمان ایجادشده و سپس برای بازبینی صحت اطلاعات به این اطلاعات یک کد یکتـا تخصیص داده می‌شود. کدیـنگ اقلام در بسیاری از قسمت‌های سازمان به کار گرفته می‌شود.

مفهوم ERP

شما در هر سازمانی که مشغول به فعالیت هستید، حداقل یک‌بار نام ERP را شنیده‌اید. ERP یا برنامه‌ریزی منابع انسانی، یک‌راه حل نرم‌افزاری است که تمام فعالیت‌های واحدهای مختلف سازمان را به‌طور یکپارچه در یک سیستم نرم‌افزاری واحد تعریف و ایجاد می‌کند. اما تاکنون در سازمان‌های ایرانی هنوز کسی به معنای واقعی، یک سیستم ERP جامع استقراریافته و در حال کاربری صحیح را مشاهده نکرده است. اغلب یا در جریان استقرار با شکست مواجه شده‌اند یا به‌طور ناقص از مزایای ERP بهره می‌برند.

دلیل عدم استقرار ERP

یک دلیل بسیار ساده برای این موضوع این است که هر ساختمانی برای پایداری باید بر روی بنیانی استوار گردد که به‌طور صحیح و قابل‌اطمینان ساخته‌شده باشد وگرنه فروپاشی ساختمان امری اجتناب‌ناپذیر است. ERP به‌عنوان یک موجودیت مهم سازمانی حتماً باید از بنیانی استوار برخوردار باشد. شناسایی منابع سازمان به‌طور صحیح و کامل و بر اساس استانداردهای مرتبط باکیفیت داده‌ها، اساس برنامه‌ریزی منابع سازمان یا ERP است.

” شناسایی صحیح و بی‌ابهام منابع سازمان پیش‌نیاز برنامه‌ریزی منابع سازمان است“

دیدگاه مشتریان

Testimonial Image

وزارت نفت توانسته 900.000 قلم كالا را با كمك مركز ملي شماره‌گذاری كالا در يك بانك اطلاعاتي بسيار قوي قرار دهد كه کاملاً قابل جستجو است، زيرا اين سيستم براساس داده ها به وجود آمده است. قبل از اين، اطلاعات به‌صورت يك متن ثبت می‌شد و قابل جستجو نبوده ولي در حال حاضر قلم كالا به راحتي و به‌طور كامل و دقيق قابل غربالگری است و اين اقلام در تمام سطح كشور كد شده و قابل‌شناسایی است.

يكي از كارهای مهم مركز، ایجاد پایگاه داده براساس اطلاعات وزارت نفت بوده. شناسایی كالاهاي توليد داخلي ، صادراتی و وارداتي در كشور قطعاً جزو ضرورياتي است كه بايد تقويت شود. با اين نظام مي‌توان تشخيص داد كه اقلام مشابه كجاست و مبحث كدگذاري تمام تجهيزات میسر می گردد.وزارت نفت در مورد قطعات يدكي هم از نظام کدینگ بهره برده است. قبلا به اموال كدي تخصيص داده نمي‌شد و فقط به قطعات كد داده مي‌شد و امكان تشخيص فراواني اموال ميسر نبود. ولي در نظام ایران کد به هر كالا همراه با قطعات آن يك كد داده‌شد و باعث شد فراواني از هر نوع كالا به دست آيد و اين امر مزيت فراوان براي توليد در داخل را به وجود آورده است.

مهندس گردانی نژاد,

به دنبال ارائه دهندگان مشاوره در کسب و کار با سطح بالا هستید؟