وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

۶ نکته در مورد چگونگی بهبود اسکنر بارکد

۶ نکته در مورد چگونگی بهبود اسکنر بارکد

اسکنرهای بارکد یکی از اساسی ترین ابزارها در زمان ساده سازی فرایندهای کاری شما هستند. از آنجا که اسکنرهای بارکد قادر به خودکارسازی و ساده سازی روشهایی هستند که معمولاً به زمان زیادی نیاز دارند ، آنها توانسته اند به شرکتها کمک کنند تا در هزینه و وقت صرفه جویی کنند.

بارکد خوان یا اسکنر بارکد ، ابزاری الکترونیکی است که بارکدها را سریع و کارآمد فرا می خواند – از طریق تبدیل نوارهای چاپی به اطلاعات الکترونیکی. که این فرآیند از طریق مکانیزم اسکنر بارکد که از یک منبع نور ، یک سنسور نور و یک لنز ساخته شده است که می تواند اطلاعات را بخواند و تفسیر کند ، حاصل می شود.

تفاوت بین اسکنر بارکد سنتی و اسکنر بارکد لیزری در این است که منبع نور درون دستگاه یک پرتو لیزر است و از یک آینه مربوطه یا در بعضی موارد از یک منشور چرخان تشکیل شده است ، که اطلاعات را با اسکن منبع نور از بالا به پایین بارکد می خواند.

عوامل اصلی تعیین کننده میزان کارایی سیستم بارکد را می توان به طور معمول با قرار دادن اسکنر ، همراه با نوع و مدل اسکنر شما تعیین کرد.

  1. نصب

هنگام انتخاب و نصب دستگاه اسکن بارکد لیزری ، مهم است که نصب صحیح و مناسب با توجه به نیاز شما و کسی و کار شما وجود داشته باشد.انواع مختلفی از اسکنر بارکد لیزری وجود دارد و برخی از آنها شامل قرائت کنندگان نوع قلم ، قرائت کنندگان CCD و قرائت کنندگان بر پایه دوربین هستند. ضروری است که برای انواع بارکدی که در موجودی خود استفاده می کنید ، از اسکنر بارکد لیزری مربوطه استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع اسکنر برای کسب و کار شما مناسب است ، با تولید کننده یا تامین کننده اسکنر بارکد مشورت کنید تا مطمئن شوید که گزینه مناسب را انتخاب کرده اید.

همچنین  اتصال به اسکنر مهم است و هر نوع اسکنر توانایی متنوعی دارند. اسکنرهای بارکد لیزری که معمولاً هزینه کمتری دارند ، اغلب از اتصال محدودی برخوردار هستند ، بنابراین ممکن است سرمایه گذاری در اسکنری که دارای گزینه های کاملی است، مفید باشد.

  1. جایگاه ها را در نظر بگیرید

لازم به ذکر است که اسکنرها در انواع مختلفی از تنظیمات ارائه می شوند. برخی از اسکنرهای بارکد لیزری دارای پایه هایی هستند که ارائه می شوند در حالی که دیگران به استفاده دستی نیاز دارند. اگر در حال خرید اسکنر بارکد لیزری جدید هستید ، توصیه می کنیم گزینه اتوماتیک را انتخاب کنید زیرا اسکن را سریعتر انجام می دهد.

  1. موقعیت اسکنر

موقعیت و محل اسکنر بارکد لیزری شما باید به راحتی در دسترس و عاری از هرگونه مانع باشد. هنگامی که در حال اسکن اقلام خود هستید ، اطمینان حاصل کنید که از طبیعی ترین حرکت ممکن برای کارآمدترین اسکن استفاده می کنید.در بیشتر موارد ، اسکنرهای بارکد به صورت افقی اسکن می کنند ، بنابراین اگر سیستم اسکن نیاز به اسکن عمودی دارد ، می تواند زمان اسکن را تحت تأثیر قرار داده و کند شود. برای بهبود بهره وری ، کافی است پیکربندی اسکنر را تغییر دهید.

4- اسکنر بارکد خود را در انبارموجودی خود ادغام کنید

یکی از مزایای اسکنرهای بارکد لیزری این است که آنها به روزرسانی موجودی در زمان واقعی را به سیستم شما ارائه می دهند. وقتی اسکنر بارکد شما به درستی در سیستم موجودی شما ادغام شده باشد ، می تواند به طور قابل توجهی کارایی سیستم مدیریت محصول شما را بهبود بخشد.

  1. به آموزش توجه کنید

اکثر تأمین کنندگان و تولیدکنندگان اسکنر بارکد لیزری جلسات آموزشی مناسبی در مورد نحوه استفاده موثر و صحیح از اسکنر با قیمت مناسب و مقرون به صرفه ارائه می دهند.اگر شما و شغل خود در زمینه اسکنر بارکد لیزری تازه کار هستید ، این مرحله برای اطمینان از یادگیری نحوه استفاده صحیح از سیستم ممکن است ضروری باشد.

  1. بارکد خود را بشناسید

اگر قبل از خرید اسکنر بارکد لیزری جدید خود از نوع بارکدی که برای موجودی خود استفاده می کنید آگاه باشید ، این امر نه تنها به شما در انتخاب محصول مناسب کمک می کند بلکه کارآمدترین گزینه نیز خواهد بود. GS1 ایران تنها ارائه کننده بارکد بین المللی ست که می توانید در لینک زیر از انواع بارکدهای این موسسه اطلاع پیدا کنید

همچنین بخوانید :

مطالعات موردی 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *