وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

مطالعه موردی پیاده سازی استانداردهای GS1 در شرکت یونیلیور انگلستان

مطالعه موردی پیاده سازی استانداردهای GS1 در شرکت یونیلیور انگلستان

مطالعه موردی پیاده سازی استانداردهای GS1 در شرکت یونیلیور انگلستان 

Unilever UK با استفاده از توصیه های کیفیت داده GS1 UK به کارآیی قابل توجهی رسیده است. با داشتن 400 برند در سطح جهانی مواد غذایی ، بستنی،  لوازم خانگی و مراقبت شخصی ، Unilever واقعاً یکی از تأمین کنندگان کالاهای مصرفی جهان است که نیازهای مصرف کنندگان و مشتریان را در سراسر جهان برآورده می کند. با حضور بیش از 180 کشور در سراسر جهان و استخدام 167،000 نفر ، بهترین برندهای معروف و محبوب جهان یونیلور شامل مواردی چون Flora، PG Tips، Hellman’s ، Walls ، Ben & Jerry’s ، Persil ، Comfort ، Simple ، TRESemme و Dove است.

یونیلور اروپا دومین بازار بزرگ در پرتفوی یونیلور پس از ایالات متحده است و یونیلور انگلیس بزرگترین شرکت در این منطقه است. یونیلور از نزدیک با GS1 در انگلیس و در سطح جهان همکاری می کند و طرفدار جدی اتخاذ استانداردهای جهانی برای بهره‌مندی از منافع تجاری است. مدیر عملیات توسعه مشتری ، جان مک فارلین در هیئت نظارت بر GS1 انگلستان را دارد.

چالش های شرکت یونیلیور

در سال 2008 ، یونیلور یکی از بزرگترین چالش هایی را که در انگلستان با آن روبرو بود ، آغاز کرد – ادغام سه حوزه جداگانه: بستنی ، غذا و خانه و مراقبت شخصی در یک شرکت واحد. این تغییر بر کارمند انگلستان تاثیر گذاشت.  تجارت ساده شد .  نوبت انگلیس بود که به برنامه ای در چندین کشور اروپایی بپیوندد که در آن مزایای مدیریت کیفیت داده ها پدیدار شده باشد.

با توجه به پیچیدگی این چالش برای انگلستان ، تصمیم گرفته شد تیم خدمات حرفه ای GS1 UK برای بررسی وضعیت فعلی فرایندهای مربوط به مدیریت کیفیت داده ها و جریان کالای کالبدی ، با هدف ارائه توصیه های بهترین عملکرد مشاوره دهند.

“برآورده کردن نیازهای اطلاعاتی کلیه مشتریان به منظور اینکه آنها بتوانند محصولات ما را در دسترس داشته باشند، بسیار مهم است.با رعایت استانداردهای جهانی GS1 و اتخاذ یک برنامه با کیفیت بالا و موفق داده ها ، می توانیم اطمینان داشته باشیم که داده هایی که ما تهیه می کنیم از بالاترین کیفیت برخوردار است. “

جان مک فارلین  مدیر عملیات توسعه مشتری  یونیلور اروپا

 

شرکت یونیلیور

 

توصیه های اولیه GS1 UK

پس از یک مطالعه طولانی در مورد فرآیندهای عملیاتی یونیلور در انگلستان ، یکی از یافته های مهم میزان تعهد به موفقیت کسب و کار نشان داده شده توسط کارکنان انگلستان بود. موضوع مالکیت داده ها و مسئولیت های اصلی فرصت اصلی برای بهبود بود. بریتانیا باید مدل اروپا را دنبال کند و درک بهتری از نقش ها ، مسئولیت ها و دانش داده ها در پیش بگیرد. بررسی ارتباطات داخلی و خارجی مورد نیاز بود.GS1 UK به کمک می آید و  سیستم مدیریت کیفیت داده GS1 را معرفی کنند تا بهترین روش های عملی در مورد نحوه مدیریت داده ها  که شامل تعیین اهداف ، تعیین مسئولیت ها ، تولید داده ها و تأیید ، اندازه گیری محصول و ممیزی های داخلی انجام گیرد. تیم پروژه نتیجه گرفتند که انگلیس برای ادغام موفقیت آمیز سه کارکرد تجاری و مهاجرت به یک سیستم مدیریت داده یکپارچه، با تمرکز روی دقت و تحویل داده ، به یک استراتژی مدیریت داده نیاز دارد.

مزایای تجاری قابل توجه

در کل سیستم‌ها و داده‌های یونیلیور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بودند. با این حال، مانند بسیاری از تولید کنندگان بزرگ FMCG ، زمان و انرژی زیادی صرف ارائه اطلاعات جدید محصول برای دیدار با نیازهای مختلف مشتری شده است. برای بهبود کارآیی و اطمینان از دریافت اطلاعات دقیق در مورد محصولات، GS1 UK توصیه می کند مدیریت داده‌های GS1 و استانداردهای دقت داده‌های GS1 و شاخص های کلیدی عملکرد متمرکز مشتری را برای کیفیت داده مورد اندازه گیری قرار گیرد. این مطالعه همچنین نتیجه گرفت که موارد مربوط به فرآیند مربوط به فرم های خط جدید مشتری ، نمونه لیست محصولات جدید وجود دارد – اصلاحات و تغییرات داده ها می تواند بهبود یابد. GS1 UK توصیه می کند جریان اطلاعات بین یونیلور انگلیس و مشتریانش را ارزیابی کند و همچنین روند تولید و بازه های زمانی آن را برای نمونه محصولات جدید بررسی کند.

از نظر فن‌آوری، این مطالعه نشان می‌دهد که مشاغل خانگی و مراقبت شخصی یونیلور از سیستم داده  بسیار خوبی برخوردار است ، اما این شرکت راه‌های مختلفی برای ارسال داده‌ها به خرده فروشان و عمده فروشان انگلستان داشت. داده ها گاهی اوقات اطلاعات حیاتی را از دست می دادند.  یک فرصت مهم برای ادغام سه حوزه و ایجاد یک مخزن یکپارچه داده اصلی ، به دنبال مدل اروپایی وجود دارد.

مطالعه جریان کالاهای فیزیکی نشان داد که یک فرایند رسمی و سازگار برای اطمینان از کیفیت بارکد لازم است. GS1 UK توصیه می کند Unilever UK از سیستم های تأیید بارکد برای نظارت بر محصولات و مواد در حال حرکت در داخل و بهبود بصری سهام استفاده کرد

اجرای تغییرات در شرکت یونیلیور

Unilever UK توصیه های پیشنهادی تیم خدمات حرفه ای GS1 UK را دنبال کرد و اولویت اول تمرکز بر بهبود کیفیت داده ها بود. تیمی از مجریان کارشناسی ارشد اطلاعات ماهر ایجاد شد. اکنون مسئولیت و پاسخگویی کامل برای کیفیت داده ها برقرار شده است.

این تیم از طریق تیم کارشناسی  داده اروپا به طور مشترک همکاری می کردند تا اطمینان حاصل شود که تمام شرایط مورد نیاز برآورده شده است. این اطمینان از همخوانی در منطقه و یونیلور پتانسیل را برای منابع متعدد داده های نادرست کاهش می دهد.یک سیستم مدیریت اطلاعات مربوط به محصول رونمایی شد و از داده های پایدار در سراسر اروپا اطمینان حاصل کرد. تیم انگلستان به سرعت درخواست های خرده فروشان و توزیع کنندگان را برآورده می کند و همچنین از مزایای کارایی اتوماسیون زنجیره تأمین بهره می برد.

 

پیاده سازی Unilever UK

نتیجه شرکت یونیلیور

با اجرای توصیه های تیم خدمات حرفه ای ، یونیلور انگلیس در سه سال گذشته پیشرفت های قابل توجهی در کیفیت داده ها مشاهده کرده است. سطح کیفیت از میانگین ماهانه 40٪ به نمره ثابت 99٪ در طی 15 ماه گذشته منتقل شد و انگلستان را در بین بهترین های اروپا قرار داد. چندین تمرین مقایسه داده اخیر با شرکای طرف تقاضای انگلستان این را تأیید کردند که جدیدترین میزان مقایسه 99٪ در مقایسه با پرونده های اصلی را نشان می دهد.

اتوماسیون چندین فرآیند اصلی تجارت داخلی ، داده های GDS را قادر می سازد از سیستم مبدأ به مشتری و بدون هرگونه مداخله دستی ، جریان پیدا کنند و فساد داده های احتمالی را از خطای اپراتور کاهش می دهد. سرعتی که مشتری های Unilever از داده های دقیق محصولات دریافت می کنند ، بهبود یافته است –  محصولات جدید  در قفسه ها با کارایی موثر قرار می گیرند

در سال 2010 ، یونیلور با هدف دوبرابر کردن  شرکت ضمن پایین آمدن خطر برای محیط زیست و افزایش تأثیر اجتماعی تجارت  با کیفیت داده بهتر ، برنامه ای را برای زندگی پایدار Unilever با هدف دو برابر شدن راه اندازی کرد و در دستیابی به این اهداف نقش اساسی داشت.

مقدار شرکت های اطلاعاتی برای تأمین نیاز به مشتریان و مصرف کنندگان پیرامون پایداری مورد نیاز خواهد بود و قرار است شهروند خوب سازمانی به صورت نمایی افزایش یابد. کیفیت داده در صنعت FMCG به اولویت اصلی تبدیل خواهد شد. نیاز به تهیه اطلاعات صحیح و دقیق در مورد زباله های بسته بندی ، انرژی ، آب و مواد حساسیت زا در کوتاه مدت به سرعت افزایش می یابد.​

همچنین بخوانید :

مطالعات موردی 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *