وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

پیاده سازی سفارش تا پرداخت اورآل فرانسه (مطالعه موردی)

پیاده سازی سفارش تا پرداخت اورآل فرانسه (مطالعه موردی)

فرایند سفارش تا پرداخت اورآل: در مقالات پیشین فرایند سفارش تا پرداخت با استفاده از استانداردهای GS1 تشریح شد، در این نمونه ماربردی قصد داریم یکی از برندهای معروف جهان به نام اورآل را تحلیل نماییم. فرایند سفارش تا پرداخت اورآل را در این مقاله تحلیل خواهیم کرد.گروه لورال با قرن‌ها تجربه و تخصص در حوزه لوازم آرایشی در حال حاضر در 130 کشور فعال و 66600 در آن مشغول به کارند. با 23 برند جهانی، در سال 2010 این شرکت 612 اختراع به ثبت رسیده دارد و 19.5 بیلیارد یورو فروش تلفیقی دارد. گروه اورال یک سرگروه در بخش‌های مختلف است از جمله:

 • محصولات حرفه‌ای
 • محصولاتی برای همگان
 • محصولات لوکس
 • لوازم آرایشی
 • فروشگاه‌های بهداشتی

استراتژی استفاده از استانداردهای GS1 برای سفارش تا پرداخت از سال 1993، گروهی فرانسوی با استفاده از سامانه orders شروع به خرید سفارشات با مشتریان خاص کردند این کار جایگزین سفارشات دستی که خطای بیشتر و هزینه‌های بالاتری ایجاد می‌کرد، شد. ORDERS با کلیه مشتریانی که مجهز به راه‌حل EDI بودند ، مورداستفاده قرار گرفت. این استراتژی برای  پیام منحصربه‌فرد به کار گرفته شد که هر مشتری قادر به انتقال آن بوده و می‌تواند سطوح مختلفی از اطلاعات را ادغام کند. با ادغام نیازهای خرده‌فروشان در یک استاندارد مشترک ، استقرار پیام بسیار سریع‌تر انجام شد.

مشاوره الکترونیکی   Despatch) DESADV) توسعه داده شد و به‌سرعت با خرده‌فروشان ردوبدل شد تا به طور خودکار تمام داده‌های قابلیت ردیابی مربوط به موارد ارسال شده را منتقل کند. تبادل فاکتور الکترونیکی (INVOIC) در سال 1998 آغاز شد و یکی از ارزش‌افزوده‌های آن حذف دست زدن به نامه بود.

محصولات اورآلبایگانی فیزیکی و بارگیری مجدد داده‌ها از فاکتورهای کاغذی ست. اجرای زنجیره تأمین بدون کاغذ نه تنها به توسعه پایدار کمک می‌کند بلکه بر سایر جریانات مالی مانند فاکتورهای تأمین‌کننده تأثیر خواهد گذاشت. پیام‌های سفارش حمل‌ونقل چندگانه (IFCSUM) و وضعیت حمل‌ونقل (IFTSTA) از سال 2005 با استفاده ازحامل های فعال شده EDI به کار گرفته می‌شود.

با استفاده از پیام‌های EDI «سفارش تا پرداخت » ، L’Oréal مبادله داده‌های کارشناسی ارشد محصول را هم‌زمان با شبکه همگام‌سازی داده‌های جهانی (GDSN) آغاز کرد. سیستم مدیریت پایگاه داده ، یک فرایند استاندارد و ایمن را برای توزیع داده‌ها ، که هدف آن “هم ترازی داده‌ها” است ، انجام می‌دهد. این فرایند باعث افزایش ظرفیت واحدهای تجاری در توزیع اطلاعات معتبر و با کیفیت در مورد محصول شده و باعث افزایش چشمگیر جریان اطلاعات شده است که به L’Oréal در فرانسه اجازه می‌دهد سریع‌تر نسبت به پیشنهادات تبلیغاتی واکنش نشان دهد.

در مراحل بعدی گروه L’Oréal مایل است تا به‌منظور افزایش بهره‌وری اداری واحدهای خود و پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان خود و اطمینان از کیفیت اطلاعات لازم برای فرایندها ، دستورالعمل پول نقد برای کلیه اسناد ردوبدل شده در زنجیره تأمین را اجرا کند. . برای اتصال مبادلات ، L’ORÉAL نیاز به تأیید دریافت کالای تجاری (RECADV) از طریق EDI دارد تا L’Oréal به طور خودکار از دریافت به‌خوبی کالا  و جزئیات مطلع شود .  علاوه بر این ، L’Oréal درخواست اخطار پرداخت (REMADV) را می‌دهد تا با اصلاح خودکار فاکتور و اعلامیه پرداخت ، امنیت واحدهای حسابداری را فراهم کند.

L’Oréal مزایای استفاده از زنجیره تأمین بدون کاغذ  با استفاده از EDI را برای روابط مشتری مهم دانست ، زیرا با وجود حجم مبادله اطلاعات ، منبع اعتماد و افزایش زمان است. EDI اجازه استفاده از یک فرآیند لجستیک را داد ، که بدون پیام خودکار استاندارد مانند GPA ( مدیریت با موجودی) دشوار است. خرده‌فروشان به‌طور خودکار داده‌های موجودی را از طریق پیام استاندارد وضعیت موجودی (INVRPT) که ابزاری برای محاسبه مجدد تأمین موجودی ، به اطلاعات خروجی L’Oréal منتقل می‌کند. اجرای این فرآیند لجستیک  برای موارد زیر مجاز است:

 • کاهش خارج از سهام در انبارها و مغازه‌ها
 • پیش‌بینی جریان کالا (تولید ، لجستیک)
 • بهینه‌سازی بارهای مبادله

روش‌های استفاده‌شده

 • یک عملکرد EDI ایجاد کنید که موارد زیر را مدیریت کند: مدیریت حوادث – مدیریت داده‌های لازم برای جریان (مشتری ، پیام) – مشارکت در تدوین استانداردها – آموزش کاربران داخلی – کنترل مبادلات (شاخص‌ها ، هشدارها)
 • ارتقاء توسعه داخلی با مراکز مدیریت و بهره‌برداری.
 • ارزیابی بازده سرمایه‌گذاری با استفاده از استانداردهای GS1

پیام‌ها با توجه به گزارش درون‌سازمانی و  رسیدگی به مشتری و سود در روابط تجاری استفاده می‌شوند. تجزیه‌وتحلیل قبلی، ادغام تأثیر سازمانی – پیش‌بینی مسائل و حوادث را نشان می‌دهد.

 • ایجاد یک مسیر جهانی به جلو با مشتری . EDI نه تنها راهی برای کاهش اسناد کاغذی بلکه همکاری و شفافیت بین صنعت و تجارت را ممکن می‌سازد – بنابراین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به نیازهای مصرف‌کنندگان پاسخ دهند (به‌عنوان‌مثال قابلیت ردیابی ، اطلاعات مربوط به محصول)
 • حامیان جدید را به‌منظور اطمینان از تبادل اطلاعات در سراسر زنجیره تأمین (به‌عنوان‌مثال تأمین‌کنندگان بالادست ، شرکت‌های حمل‌کننده ، بانک‌ها) ادغام کنید.

برخی از موانع موجود در استقرار EDI شامل موارد زیر است:

 • پیام‌های غیر هماهنگ ، به دلیل ضرب سازگاری‌های خاص ، استقرار را پیچیده‌تر می‌کند.
 • مبادله EDI با اولین تحولات ، از “جعبه سیاه” با شرکای خود ، به فرآیندهای ادغام شده در کارکردهای عملیاتی و تصمیم‌گیری منجر می‌شود.
 • راه‌حل‌های فنی برای ادغام استانداردهای GS1 زمان لازم داشت.

سفارش تا پرداخت اورآل امروز چگونه است؟

در حال حاضر تبادل اطلاعات الکترونیکی (EDI) برای L’Oréal در فرانسه مستقر شده است. این شامل:

 • 87٪ از فروش سفارشات به‌صورت الکترونیکی با EDI درج شده است
 • 78٪ از فروش با مشاوره اعزام الکترونیکی همراه است
 • 47٪ از فروش با فاکتورهای الکترونیکی همراه است

سفارش تا پرداخت اورآل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *