صحت سنجی بارکد

اگر برای خرید محصولات مورد نیاز خود به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراجعه کرده باشید، حتما با شرایطی مواجه شده‌اید که بارکد یک محصول به‌راحتی و در اولین مرتبه اسکن نمی‌شود. در چنین مواقعی، اپراتور صندوق فروش مجبور است اسکنر را چندین بار روی بارکد کالا در جهات مختلف حرکت دهد یا در نهایت آن را به‌صورت دستی تایپ کند! این اتفاق منجر به هدر رفتن زمان شما و همچنین معطلی سایر مشتریان می‌شود. شرایط زمانی بدتر خواهد شد که متوجه شوید اپراتور، کد کالا را اشتباه وارد کرده است!

چرا ارزیابی کیفیت بارکدها مهم است؟

«سرویس تصدیق بارکد» برای همین منظور و توسط دستگاه‌های پیشرفته Barcode Verifier در مرکز GS1 ایران انجام می‌شود و پس از انجام آزمایش‌های لازم بر روی بارکد محصول، گزارشی درباره کیفیت آن بارکد برایتان ارسال خواهد شد. در صورتی که شما تولیدکننده کالا باشید، این گزارش شما را برای ارتقای کیفیت بارکد محصولاتتان راهنمایی می‌کند تا مطمئن شوید که محصولات شما در هر فروشگاه و توسط هر اسکنری، به‌راحتی و به‌سرعت شناسایی می‌شوند. مشتریان و فروشگاه‌ها نیز به همین دلیل از شما سپاس‌گزار خواهند بود!

. . .
. . .

دستگاه صحه‌گذاری بارکد (Barcode Verifier) چیست؟

دستگاه‌ صحه‌گذاری بارکد، یک ابزار اندازه‌گیری پیشرفته و بسیار دقیق است که بر مبنای استاندارد شماره 15416 سازمان بین‌المللی ISO کار می‌کند و از آن برای تحلیل ویژگی‌ها و شرایط مؤثر بر میزان خوانایی نماد بارکد یا به عبارت دیگر بررسی کیفیت چاپ بارکد، استفاده می‌شود.

. . .